Quantcast
Channel: Kuratorium Oświaty w Kielcach
Viewing all 14765 articles
Browse latest View live

Drugi nabór w Programie Edukacja (MF EOG 2014-2021)

$
0
0

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pełniąca rolę Operatora Programu Edukacja zaprasza do składania wniosków w trybie konkursowym.

W Programie Edukacja przewidziano nabory w ramach 4 komponentów:

  1. Profesjonalny rozwój kadry
  2. Mobilność w szkolnictwie wyższym
  3. Współpraca instytucjonalna – kształcenie zawodowe
  4. Współpraca instytucjonalna

Dokumenty konkursowe należy składać w terminie od 12/01/2021 do 12/04/2021 (do 16:00) za pośrednictwem systemu online.frse.org.pl

Szczegółowe informacje nt. naboru, formularze wniosków i przewodniki dla wnioskodawców są dostępne w sekcji dot. naborów: Nabory


Uzupełnienie komunikatu dotyczącego V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2020/2021

$
0
0
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów w związku z sytuacją epidemiczną w kraju Wojewódzka Komisja Konkursowa informuje, że II etap V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego zostanie powtórzony tylko w szkołach, w których wystąpiły nieprawidłowości organizacyjne. Ostateczna lista uczniów zakwalifikowanych do III etapu  zostanie… czytaj więcej

Konkurs dla przedszkoli – Mini-Debiuty

$
0
0

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ogłasza II Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Mini-Debiuty”. Głównym celem festiwalu jest zachęcenie do stworzenia nowych piosenek dla najmłodszych i ich edukacja. Konkurs będzie polegał na napisaniu autorskiej, premierowej piosenki, w dowolnym gatunku muzycznym, jej wykonanie oraz ewentualną realizację teledysku.

Finał konkursu, czyli koncert laureatów, odbędzie się 4 czerwca 2021 r. w Muzeum Polskiej Piosenki, podczas którego zwycięzcy, oprócz nagród, otrzymają statuetki „Mini-Karolinki” nawiązujące do słynnej nagrody na KFPP.

W konkursie mogą wziąć udział przedszkola publiczne i niepubliczne z całej Polski.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie: https://muzeumpiosenki.pl/aktualnosci/muzeum-polskiej-piosenki-w-opolu-organizuje-ii-krajowy-festiwal-piosenki-przedszkolnej-mini-debiuty_747.html

Cykl e-spotkań „Model funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”

$
0
0

ORE zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych Model funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą.

Do udziału w spotkaniach zaproszenie są przedstawiciele poszczególnych województw, w tym:

  • organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły specjalne oraz placówki specjalne, dyrektorów/specjalistów ze szkół i placówek specjalnych (80%, tj. 80 miejsc),
  • dyrektorów/specjalistów z przedszkoli i szkół ogólnodostępnych, innych zainteresowanych osób i instytucji (20%, tj. 20 miejsc).

Celem spotkań jest przybliżenie uczestnikom założeń funkcjonowania SCWEW oraz jego pilotażowego wdrożenia w ramach planowanego konkursu grantowego. W trakcie spotkania zostaną także zaprezentowane regionalne przykłady współpracy szkół specjalnych ze szkołami ogólnodostępnymi w obszarze edukacji włączającej. Ponadto przedstawiciele PFRON przekażą informacje dotyczące realizacji programu, który równolegle ze SCWEW-ami będzie wspierał lokalne środowiska w zakresie zaspokajania potrzeb osób niepełnosprawnych oraz instytucji realizujących takie działania.

Regionalne spotkania odbędą się w następujących terminach:

  • województwo świętokrzyskie – 27 stycznia 2021 r.
  • województwo wielkopolskie  – 28 stycznia 2021 r.
  • województwo śląskie – 29 stycznia 2021 r.
  • województwo dolnośląskie – 3 lutego 2021 r.
  • województwo  kujawsko-pomorskie – 4 lutego 2021 r.
  • województwo lubelskie – 4 lutego 2021 r.
  • województwo lubuskie  – 5 lutego 2021 r.
  • województwo łódzkie – 5 lutego 2021 r.
  • województwo  małopolskie – 8 lutego 2021 r.
  • województwo mazowieckie – 10 lutego 2021 r
  • województwo podlaskie – 11 lutego 2021 r
  • województwo podkarpackie – 11 lutego 2021 r.
  • województwo opolskie – 12 lutego 2021 r.
  • województwo warmińsko-mazurskie – 12 lutego 2021 r.
  • województwo  pomorskie – 15 lutego 2021 r.
  • województwo zachodniopomorskie – 17 lutego 2021 r.

Informacje o rekrutacji na spotkania są publikowane na stronie szkolenia.ore.edu.pl.

Zapraszamy do zgłaszania się na spotkania z uwzględnieniem lokalizacji placówki na terenie danego województwa.

Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”

$
0
0

Wspólnie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej zachęcamy do udziału w konkursie na cyfrową pracę plastyczną poświęconą Funduszom Norweskim i EOG. Do kreatywnej zabawy zapraszamy nauczycieli, pedagogów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zdobądź wiedzę o Funduszach Norweskich i kompetencje cyfrowe!

Ideą konkursu „O tym się wie” jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych, wykonanych techniką cyfrową, poświęconych Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom.

Uczniowie będą musieli zdobyć wiedzę geograficzną, historyczną, społeczną na temat państw darczyńców, Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz programów pomocowych.

Atrakcyjne nagrody

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Do zdobycia jest łącznie 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych – każdy składający się z 16 laptopów. Ponadto każda zwycięska drużyna otrzyma nagrody specjalne w postaci drobnego sprzętu IT.

Fundatorem nagród są Fundusze Norweskie i EOG, pochodzące od państw darczyńców – Norwegii, Islandii i Lichtenstein.

Jak zgłosić się do konkursu?

Prace konkursowe należy zgłaszać do 31 marca 2021 r. przez formularz zamieszczony na stronie.

Na stronie konkursu można znaleźć również inspiracje i podpowiedzi konkursowe dotyczące zarówno tematyki, jak i sposobu wykonania pracy oraz regulamin.

Fundusze Norweskie

W trzeciej edycji Funduszy Norweskich i EOG Polska ma do wykorzystania ponad 809 mln euro. Z pieniędzy tych finansowane będą projekty z dziedziny ochrony środowiska, edukacji, innowacji czy kultury. W ramach konkursu środki te są wykorzystane również do rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów.

Organizatorzy i patronat honorowy

Organizatorem konkursu „O tym się wie” jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Więcej informacji o Funduszach Norweskich i EOG można znaleźć na stronie.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem – seminarium online

$
0
0

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 8-10 lutego 2021 r. (trzy wieczorne spotkania).

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning LIVE. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt.: Tajemnicza wyprawa do Netolandii – escape room.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia na stronie www: https://www.frse.org.pl/moj-pierwszy-projekt-etwinning-z-ambasadorem-seminarium-online/

Konkurs historyczno-literacki „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”

$
0
0
Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu przy współudziale Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręg Katowice oddział Racibórz, zapraszają do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno‐Literackim „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach”. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej (klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół… czytaj więcej

Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym

$
0
0

Katedra Nauk Historyczno-Prawnych, Teorii i Filozofii Prawa oraz Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia i branżowej szkoły II stopnia zainteresowanych czasami starożytnymi do wzięcia udziału w kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym.

Formuła jej przeprowadzenia została zmodyfikowana, a wszelkie szczegóły dotyczące regulaminu oraz harmonogramu znajdują się na stronie: http://olimpiadaantyczna.uwb.edu.pl/ w zakładce edycja 2020/2021.


Pierwszy spektakl Internetowego Teatru TVP dla szkół w 2021 roku –„Adonis ma gościa” z Teatru im. A. Seweruka w Elblągu

$
0
0

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną wreszcie wracamy na deski najciekawszych scen polskich teatrów i na ekrany komputerów i rzutników w szkołach, by za pośrednictwem transmisji internetowej pokazywać na żywo świetne spektakle wszędzie tam, gdzie nie jest łatwo do nich dotrzeć.

W 2021 zaczynamy od spektaklu z Teatru im. A. Seweruka w Elblągu pt. „Adonis ma gościa”. Spektakl pokażemy na żywo w jakości HD 26 stycznia o godz. 12.00.

To propozycja Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, opowiadająca historię przypadkowego spotkania dwóch zupełnie różnych od siebie bohaterów – tytułowego Adonisa i ulicznej wrony. Adonis ma wszystko. Posiłki podstawiane pod nos. Publiczność, która po każdym koncercie bije mu brawo. Pachnące kąpiele. Drogie zabawki. Jest zakochany w sobie i poza otaczającym go luksusem, niewiele obchodzi go rzeczywistość. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się pokraczny Węgiel. Splendor życia Adonisa będą dla niego szokiem.

To spotkanie zmieni życie każdego z nich. Domową papugę, Adonisa i uliczną wronę, Węgla, połączą marzenia o wolności i przyjaźń. Czego się od siebie nauczą?

Autorem sztuki jest Fred Apke. Dramatopisarz opowiada historię niespodziewanego zetknięcia dwóch różnych światów, aby pokazać proste przesłanie, które mówi, że mimo odmienności najważniejszy jest szacunek. Inny nie znaczy gorszy, a prawdziwa przyjaźń pozwala osiągnąć wielkie cele.

Transmisja w HD: 26 stycznia godz. 12.00
Czas trwania: 90 min. (z przerwą 10 min. po I połowie 40 min.)
Spektakl dla widzów: od lat 6

Ze względu na sytuację, w przypadku chęci pokazania spektaklu starszym uczniom, istnieje możliwość udzielenia zgody na przekazanie danych logowania do spektaklu uczniom, którzy uczą się w domach. W mailu ze zgłoszeniem należy podać liczbę uczniów, którym dane do logowania zostaną przekazane.

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, proszone są o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Maile zgłoszeniowe można przesyłać do ostatniego dnia przed spektaklem. Wszelkie
informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdują się stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w TVP3 KIELCE, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.: Paulina Błaszczyk email: promocja.kielce@tvp.pl, tel. 605 605 448.

XI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Płynąć pod prąd”

$
0
0

Szkoła Podstawowa nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu, Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny oraz Klub Herbertowskich Szkół zapraszają do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy ukończyli 13 lat.

Celem konkursu „Płynąć pod prąd” jest ocalić od zapomnienia historie ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Dzięki temu konkursowi uczniowie mają możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: wiersz i proza. W jednej grupie są oceniane prace uczniów szkół podstawowych, a w drugiej ponadpodstawowych.

Termin zgłoszenia i nadesłania pracy konkursowej mija 1 kwietnia 2021 roku.

Więcej informacji na stronie: http://javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/aktualnosci.php

Konkurs wniosków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży 2021

$
0
0

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do udziału w konkursie wniosków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży 2021.

Celem projektów Rady jest zachęcenie polskiej i ukraińskiej młodzieży oraz pracowników młodzieżowych do wspólnych działań – wymiany młodzieży, spotkań oraz projektów informacyjno-promocyjnych, które umożliwią wzajemne zbliżenie się, odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii jak i w relacjach współczesnych.

Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe, instytucje oświatowe i publiczne (z wyłączeniem podmiotów komercyjnych), których działalność skierowana jest do młodzieży. Uczestnikami projektów – oprócz młodzieży – mogą być osoby pracujące z tą grupą wiekową.

Wnioski można składać do 26 lutego 2021 r., do godz. 23:59. Wyniki konkursu będą znane w kwietniu 2021.

Więcej informacji na stronie PURWM

Spotkanie online „Wieś w źródle archiwalnym”

$
0
0

W dniu 27 stycznia (środa) 2021 r. o godz. 12.00 odbędzie się pierwsze po długiej przerwie „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” inaugurujące cykl w roku 2021. Tematem pierwszego spotkania w formule online będzie „Wieś w źródle archiwalnym”.

Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube Archiwum Państwowego w Kielcach pod adresem https://www.youtube.com/channel/UC4I5GvnRlMwjEj0fNqbdbtw, początek godzina 12:00.

W programie spotkania znajdą się następujące prelekcje:

– dr hab. prof. UJK Grzegorz Miernik (Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach), Historia jednego listu, czyli o pracy historyka,
– dr Barbara Kasprzyk-Dulewicz (Muzeum Wsi Kieleckiej), Dziedzictwo kieleckiej wsi w świetle zbiorów archiwum zakładowego Muzeum Wsi Kieleckiej,
– dr Justyna Staszewska (Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, oddział Muzeum Wsi Kieleckiej), Represje wobec mieszkańców wsi Michniów podczas II wojny światowej w pamiętnikach i listach,
– Konrad Maj (Archiwum Państwowe w Kielcach). Materiały dotyczące wsi w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach.

Zaprezentowana będzie także multimedialna wystawa przygotowana przez pracowników Muzeum Wsi Kieleckiej: dr. Krzysztofa Karbownika i Mariusza Łężniaka pt.: „ZZZ” – Zbadane, Zgromadzone, Zarchiwizowane – materiały Archiwum Zakładowego Muzeum Wsi Kieleckiej”.

Wstępne wyniki II etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021

Spotkanie on-line dla dyrektorów szkół ponadpodstawowych z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach

$
0
0

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych

Informuję, że w dniu 29.01.2020 r. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie on-line z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach. Podczas spotkania zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

  1. Wojska Obrony Terytorialnej, misja rola zadania i perspektywy, struktura 10 ŚBOT.
  2. Wymogi formalne jakie musi spełnić kandydat do pełnienia TSW.
  3. Należności finansowe żołnierzy Obrony Terytorialnej.
  4. Możliwości rozwoju i awansu żołnierze Obrony Terytorialnej.
  5. Portal rekrutacyjny jako nowa forma naboru do służby wojskowej.
  6. Wojskowe Centra Rekrutacji oraz nowy system szkolenia podstawowego.
  7. Zawodowa służba wojskowa oraz pozostałe rodzaje służby wojskowej.

Link do spotkania dostępny poniżej (będzie on aktywny od 29.01.2021 r. od godz. 9.50):

Spotkanie on-line

 

 

 

Debata online: Na styku potrzeb – jak chcemy budować płaszczyznę współpracy pomiędzy szkołą a biznesem?

$
0
0

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza do wysłuchania trzeciej debaty między przedstawicielami pomorskiego rynku pracy oraz reprezentantami gdańskich szkół ponadpodstawowych. Debata jest częścią projektu „NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji”, w ramach którego budujemy kanały komunikacji między pracodawcami a szkołami ponadpodstawowymi aby lepiej przygotować młodzież do wyzwań rynku pracy.

Spotkanie odbędzie się online, we wtorek 26 stycznia 2021, w godz. 16:00-18:00.

W trakcie najbliższego spotkania szeroko przyjrzymy się następującym pytaniom i zagadnieniom:

  • Szkoły średnie w oczach pracodawców. W jaki sposób biznes widzi partnera w szkole ponadpodstawowej? Jakie oczekiwania stawia absolwentom?
  • Edukacja w kontekście przygotowania do życia i pracy. W jaki sposób szkoła ma pokazać młodym ludziom realia rynku pracy?
  • Jakie korzyści widzi biznes we współpracy z szkołami na poziomie edukacji ponadpodstawowej?
  • Jak przekuć okazjonalne dobre praktyki w rozwiązania systemowe, które spowodują, że obydwie strony będą o siebie zabiegały?
  • Czy obecny system nas zadowala, czy widzimy wyzwanie do poprawy jakości współpracy?
  • Jak wdrożyć dobre praktyki na grunt naszego systemu?
  • Czy jesteśmy przygotowani do tworzenia skutecznego modelu współpracy?
  • Czy działy HR nawiązują i budują relacje z pracownikami szkół widząc w tym szansę na pozyskanie kandydatów do pracy?

Zapisy na udział w spotkaniu: https://app.evenea.pl/event/thinktank3/

 


II Forum online „Wychowanie fizyczne w czasie pandemii”

$
0
0

Zachęcamy nauczycieli wychowania fizycznego do udziału w II Forum online „Wychowanie fizyczne w czasie pandemii”.

Celem zajęć jest zapoznanie nauczycieli wychowania fizycznego z metodami pracy wykorzystywanymi w czasie pandemii. Przedstawione będą aspekty uczenia online takie jak: bezpieczeństwo na zajęciach, motywowanie uczniów do aktywności czy ocenianie.

Chętni mogą wybrać i zapisać się na jeden z terminów: 25, 26, 28 i 29 stycznia. Początek spotkań o godz. 15.30. Forum odbędzie się na platformie Microsoft Teams.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: https://www.scdn.pl/8-frontpage/691-ii-forum-online-wychowanie-fizyczne-w-czasie-pandemii

Organizatorem forum jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

II Ogólnopolska Konferencja Oświaty i Samorządu Online Edukacja to Komunikacja – zaproszenie na konferencję

$
0
0

II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Oświaty i Samorządu Online Edukacja to Komunikacja, odbędzie się w dniach 24-25 marca 2021 r. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szkół i nauczycieli, pracowników merytorycznych odpowiedzialnych za oświatę w samorządzie oraz liderów samorządów terytorialnych.

Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się w linku poniżej:

II Ogólnopolska Konferencja Oświaty i Samorządu Online Edukacja to Komunikacja

 

Ankieta monitorowania organizacji zajęć dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, nie mogą realizować zajęć w miejscu zamieszkania

$
0
0

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych w woj. świętokrzyskim,

18 stycznia 2021 r. wróciły do nauki stacjonarnej uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych. Jednak dla pozostałych uczniów zajęcia są wciąż realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nadal w odniesieniu do uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły ma obowiązek: 1) zorganizować zajęcia w szkole lub 2) umożliwić uczniowi realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. (podstawa prawna: § 2 ust. 3f rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 1389, z późn. zm.)

Mając na względzie powyższe, proszę o wypełnienie formularza on-line do dnia 25 stycznia 2021 do godz. 13:00

W przypadku pytań odnośnie formularza należy kontaktować się pod numerem tel. 41 342 15 36

Dobre praktyki w 2021 – przedszkola

Wprowadzone 25 stycznia 2021 zmiany w Systemie Informacji Oświatowej

$
0
0

RSPO:

  • Dodanie kontroli weryfikującej, czy adres siedziby, adres innej lokalizacji szkoły nie będący w dyspozycji szkoły, służący do przeprowadzenia egzaminu lub adres innej lokalizacji nie są identyczne

Oddział:

  • W Branżowej Szkole II stopnia i Szkole Policealnej umożliwienie rejestracji oddziałów podstawowych o specyfice specjalna w trybie nauki stacjonarny i zaoczny
Viewing all 14765 articles
Browse latest View live