Główny Inspektorat Sanitarny realizuje program edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Program ten został opracowany w ramach Projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.
Partnerami projektu są Instytut Medycyny Wsi, Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. „ARS, czyli jak dbać o miłość?” jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Program ten koncentruje się na profilaktyce używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki, dopalacze) i jest pierwszym tego typu programem w Polsce.
Dotychczas zrealizowano III edycje programu, które objęły zasięgiem 55% (3310) szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, a wzięło w nim udział 372026 uczniów (76%). Obecnie trwa IV edycja programu (rok szkolny 2016/2017).
Każda szkoła przystępująca do programu, otrzymuje specjalny pakiet materiałów edukacyjnych: teczkę, która zawiera m.in. podręcznik autorstwa Krzysztofa Wojcieszka, ulotki informacyjne dla uczniów i rodziców.
Dodatkowo młodzież, nauczyciele i koordynatorzy programu mogą korzystać z platformy e-learningowej www.zdrowiewciazy.pl, na której znajduje się wiele ciekawych informacji oraz szkoleń i kursów z ww. tematyki. Dla młodzieży stworzono również stronę internetową www.e-stawiamnazdrowie.pl, na której można nie tylko znaleźć informacje dotyczące szkodliwości środków psychoaktywnych, ale również zadać pytanie ekspertowi i uzyskać pomoc.